Jakie auto dla ekipy budowlanej?
Wybór odpowiedniego samochodu dla ekipy budowlanej ma duże znaczenie. Jaki pojazd najlepiej sprawdzi się do pracy na budowie? Zobacz, na co zwrócić uwagę!
Samochód dla ekipy budowlanej – bus czy dostawczak?
Wielu przedsiębiorców rozpoczynających działalność w branży budowlanej zastanawia się nad tym, jaki samochód sprawdzi się wtedy najlepiej, aby dojeżdżać do klientów i przewozić sprzęt. Jakie auto dla ekipy budowlanej warto wziąć pod uwagę?
Podstawowym samochodem każdej ekipy budowlanej jest auto dostawcze. Dzięki niemu można bez problemów przewozić niezbędny sprzęt, narzędzia oraz materiały budowlane. W kabinie jest też zwykle miejsce dla 2-3 osób, ale dostępne są również modele zapewniające miejsca nawet dla 7 pasażerów.
Gdy natomiast firma planuje zatrudnienie większej liczby pracowników i dowożenie ich na miejsce pracy, w takim przypadku warto zdecydować się na dodatkowego busa.
Czym powinno cechować się dobre auto dostawcze na budowę?
Wybierając odpowiedni samochód dla firmy budowlanej, pod uwagę należy wziąć szereg czynników. Jaki dostawczak na budowę będzie udanym zakupem?
– Pojemność przestrzeni załadunkowej – duża przestrzeń pozwoli na przewozy gabarytów,
– Ładowność – wysoka ładowność to łatwe przewożenie cięższych ładunków,
– Kształt przestrzeni ładunkowej – kwadratowy kształt wnętrza pozwoli na łatwiejsze ułożenie ładunków,
– Długość przestrzeni załadunkowej – pozwala na przewożenie dłuższych przedmiotów,
– Niski próg załadunkowy – dzięki niemu można prowadzić łatwy załadunek i rozładunek,
– Wydajna jednostka napędowa – napędzana benzyną, olejem napędowym lub energią elektryczną,
– Zużycie paliwa – niskie zapotrzebowanie na paliwo przekłada się na niższe koszty dojazdów.
Najpopularniejsze samochody na budowę
Wśród najpopularniejszych samochodów dostawczych wybieranych przez firmy budowlane znajdują się poniższe modele:
– Fiat Ducato,
– Peugeot Boxer,
– Renault Trafic,
– Citroën Jumper,
– Ford Transit.
Powyższe samochody dostawcze są oferowane w wielu wariantach pod kątem ich nadwozia, wysokości dachu, jednostek napędowych, wyposażenia wewnętrznego, co pozwala na dobranie ich do własnych preferencji.
Auto dla firmy budowlanej – leasing czy wynajem?
Firmy budowlane najczęściej decydują się na leasing samochodów dostawczych, który pozwala na dostęp do pojazdów na korzystnych warunkach finansowania.
Leasing umożliwia otrzymanie pojazdu na okres zwykle 2-3 lat w ramach zapłaty comiesięcznych rat leasingowych. Po zakończeniu umowy można oddać lub wykupić pojazd.
Warto również zwrócić uwagę na oferty wynajmu. Długoterminowy wynajem pojazdu jest bardzo dobrą alternatywą dla leasingu, zapewniając większy komfort, ponieważ to wypożyczalnia odpowiada za kwestie eksploatacji pojazdu jak ubezpieczenia, przeglądy, obsługa serwisowa, wymiana opon.
Można także zdecydować się na krótkoterminowy wynajem samochodu na miesiąc, który pozwala na szybką rozbudowę firmowej floty o nowy pojazd, na przykład w celu przewozu większego towaru lub sprzętu na plac budowy.