kolor pokoju dla dziewczynek

Pokoje współczesnych dziewczynek nie muszą być różowe. Wielu rodziców stawia na stonowane i ponadczasowe rozwiązania. Aranżując pokój córki, wybierają nietypowe rozwiązania takie jak szarości, błękity czy biele. Do tego odważniejsze akcenty w kolorze bordo, krzykliwej żółci czy oliwkowej zieleni.

Pokój dla dziewczynki aranż w nietypowym wydaniu

Niebieski to kolor przypisany chłopcom. Jeszcze niedawno nie do pomyślenia było włączania go do aranżacji pokoju dziewczynki. Obecnie w wielu takich wnętrzach z powodzeniem łączy się klasyczny róż z błękitem czy odcieniem lazurowym. Malując pokój dla dziewczynki inspiracje powinny brać pod uwagę pozostałe pomieszczenia. A te wciąż najchętniej malowane są na różne odcienie bieli i szarości. Barwy, które z powodzeniem sprawdzą się jako aranżacyjny fundament w sypialni dziecka. To dobre rozwiązanie dla rodziców, którzy nie znają płci swojego nienarodzonego maluszka. Łatwo też później dodać do nich kilka wyrazistszych dodatków. Niczym niezwykłym pozostaje wypełniony tylko szarościami pokój dla dziewczynki aranżacje tego rodzaju wypadają korzystnie bez względu na wielkość pomieszczenia. Łatwiej też potem o zmianę dekoracji wraz z pojawianiem się u dziecka nowych zainteresowań i pasji.

Pokój dla dziewczynki aranżacje pastelami

Gdy remontowany jest pokój dla dziewczynki aranż często pochłania pełną pomysłów właścicielkę sypialni. Podrzuca coraz to bardziej krzykliwe rozwiązania, co do których rodzice mają wiele wątpliwości. Szczęśliwie bez względu na kolor preferowany przez córkę, uda się znaleźć jego spokojniejszą, pastelową odsłonę. Stonowane odcienie nadają się do pokoju dziecka idealnie. Tworzą bardziej harmonijną, a jednocześnie wciąż optymistyczną atmosferę. Łososiowy zamiast malinowego różu, liliowy w miejsce nasyconego fioletu czy jasna zieleń jako alternatywa dla limonki. Pastelowe ściany można łączyć ze stonowanymi meblami lub uzupełnić nieco bardziej wyrazistym wyposażeniem. Taka aranżacja posłuży na dłużej, ponieważ barwy pastelowe nie wychodzą z mody tak szybko jak ich bardziej nasycone odpowiedniki. Od lat są wykorzystywane w przeróżnych wnętrzach, a ich zastosowanie umożliwia nie tylko stworzenie domowej atmosfery, ale także zachowanie stylistycznej ciągłości pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami.

Pokój dla dziewczynki ma być przede wszystkim radosny. Ciemne kolory, jak czerń czy granat, raczej się tam nie pojawiają. Chyba że pod postacią niewielkich dodatków. Dominują natomiast jasne barwy, co jednak nie oznacza konieczności zastosowania krzykliwej palety. Pastele, biel i szarość stworzą modne i przyjazne dziecku wnętrze. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/szybkie-metamorfozy-odc-117-pokoj-dla-dziewczynki

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)