drewniana tabliczka DIY

Wiele osób ma własny pomysł na to, jak powinien wyglądać ich dom. Chcą czegoś nietuzinkowego, unikatowego, co będzie przyciągało wzrok. Dom oczywiście ma wiele najróżniejszych elementów. Niektóre z nich nie do końca zależą od nas, mamy bowiem określone modele w sklepie i spośród nich musimy wybrać coś dla siebie. Są jednak i takie rzeczy, które możemy wykonać zupełnie samodzielnie. Tak jest chociażby z tabliczką na dom.

Czy zrobienie drewnianej tabliczki wymaga specjalistycznego sprzętu?

Oczywiście zrobienie takiej tabliczki, wymaga skorzystania z kilku narzędzi i zakupu pewnych materiałów. Warto mieć między innymi jakieś narzędzie wielofunkcyjne oraz frez do grawerowania. Dzięki niemu w bardzo prosty sposób można wygrawerować numer domu. Drewno zatem pozostaje czyste, nie ma na nim żadnych innych materiałów. Warto także posiadać kamień szlifierski. Czasem niektóre z tych rzeczy możemy po prostu od kogoś pożyczyć, nie ma od razu konieczności kupowania ich na własność. Prócz tego oczywiście trzeba mieć deseczkę drewnianą w takim rozmiarze, jaki będzie pasował do domu. Należy także wejść w posiadanie farby. Może być to jakaś standardowa farba akrylowa bądź też impregnat do drewna. Do tego również należy przygotować kalkę oraz ołówek.

Jak wykonać tabliczkę?

Czy samo wykonanie tabliczki jest trudne? Zdecydowanie nie. Można powiedzieć, że jest ono stosunkowo łatwe, wymaga jednak cierpliwości i poświęcenia odrobiny czasu. Na samym początku powinniśmy zaimpregnować tabliczkę, szczególnie jeśli będzie ona na elewacji domu. Wówczas jest ona narażona na działanie różnych czynników atmosferycznych. Następnie trzeba położyć na nią wcześniej wybraną farbę. Kolejny krok to wydrukowanie sobie przykładowo z internetu, a może nawet i własnoręczne narysowanie, numeru domu. Później przy pomocy kalki, dość szybko można ten szkic czy też wzór przenieść na samą deskę. Następnie przy pomocy wielofunkcyjnego narzędzia oraz frezu, należy wykonać kontury i obrys szkicu. Później przy pomocy narzędzi również w środku dokonuje się wyrycia materiału. Na końcu warto wyszlifować powierzchnię cyferki oraz zaimpregnować całość, by mogła ona jak najdłużej służyć. Samo wykonanie tabliczki nie jest zatem skomplikowane. Oczywiście dużo zależy także od tego jak skomplikowany wzór wybierzemy, czy będzie miał on dodatkowe elementy itp. Jednak przy pomocy kilku narzędzi, można to zrobić bardzo porządnie i efektywnie udekorować swój dom. Więcej informacji znajdziecie w tym poradniku: https://www.vidaron.pl/poradnik/drewniana-tabliczka-z-numerem-domu-zrob-to-sam

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)